Lékaři netušili, co žije v hlavě pacienta. Po 4 letech to zabili

09.10.2015 23:37

Děsivou diagnózu si vyslechl padesátiletý muž z Londýna. Doktoři mu totiž oznámili, že má v mozku deset centimetrů dlouhou tasemnici. Podle nich se do jeho těla dostala už před čtyřmi lety.

Muž navštívil doktory poprvé v roce 2008 a trpěl bolestmi hlavy, křečemi, výpadky paměti a stěžoval si na špatný čich. Na snímcích z magnetické rezonance viděli chomáč čehosi, co vypadalo, že je v pohybu. O čtyři roky později snímky ukázaly, že se to skrze mozkovou tkáň pohnulo minimálně o pět centimetrů.


Doktoři z londýnské Nemocnice u Svatého Tomáše testovali muže na celou řadu chorob včetně HIV, lymské boreliózy nebo syfilis. Ani to jim ale nepomohlo zjistit, co je záhadný pohybující se chomáč zač.

 

Až v roce 2012 objevili doktoři v mozku muže deseticentimetrového červa. Předepsali muži léky, které parazita zabily, a ten je teď konečně úplně v pořádku.


Od roku 1953 je celosvětově evidováno tři sta případů, kdy se tento druh tasemnice dostal do lidského mozku. Člověk se může nakazit konzumací infikovaných korýšů či syrového masa

 

ZDROJ:http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/muz-mel-v-mozku-10-cm-dlouhou-tasemnici-zila-tam-ctyri-roky.html

Zpět