Kauza paní J. N. - Borrelie a revmatická artritida

28.10.2016 22:44

Od roku 2007 jsem začala mít bolesti na pravém předloktí. Nejprve se to léčilo mastmi (Dolmina gel a Fastum gel). V rozmezí  let 2007 – 2016 jsem postupně navštívila neurologii, ortopedii, revmatologii a byla mi provedena kontrola karpálních tunelů. Podstoupila jsem několikrát rehabilitaci. Při  odběrech krve jsem upozorňovala, že jsem v roce 2002 prodělala borreliózu. Ve výsledcích se nikdy borrelióza nevyskytla. Bolest se stupňovala a z předloktí se rozšířila postupně po celé ruce od ramene až po prsty, které začaly otékat. Ruka bolela a byla „těžká“. Nic jsem v ní neudržela, nemohla jsem plést ani háčkovat. V práci jsem si musela myš u počítače předělat na levou ruku.  Zkoušela jsem  infralampu a magnety.  Vše bez nějakého viditelného zlepšení. Naposledy jsem byla na odběru krve v únoru 2016 a dle výsledků jsem byla zdravá a bez výskytu borreliózy.               

V březnu 2016 jsem navštívila ing. Hanu Bláhovou, kterou mi doporučila dcera. Ta mi borreliózu v kloubech zjistila a začala léčit. Při třetí návštěvě v říjnu 2016 jsem mohla konstatovat, že bolest ustoupila, a já jsem si po sedmi letech dopletla svetr. Ruka není ještě úplně v pořádku, ale je tady výrazný posun k lepšímu a to během pouhých sedmi měsíců.

J. N.

Komentář: jako u každé bolesti kloubů, daleko četnější patogen, který se tu vyskytuje jako příčina, není ani tak borrelie, jako vlasovci a plasmodia, přenosní hmyzem. K léčbě jsme používaly nejen informatika na klouby a borrelii, ale i MMS, antimalarika a léky na mikrofilária. Právě mikrofilária způsobují otoky rukou i nohou, často je najdeme v křečových žilách. Připojí-li se ještě k orálnímu užívání léků obyčejná masáž paže od prstů k rameni, výsledek se dostaví rychleji.  Hanka Bláhová

 

Zpět