Kauza paní T. L- - Celiakie

15.03.2016 07:08

Dobrý den paní Bláhová,

 
dívala jsem se do starší dokumentace, v roce 2008 jsem měla na imunologii AB/t. Transglut.IgA hodnotu více než 300, ref. mez měla být nižší než 20, hodnoty AB/Gliadin IgA 4,1 /měla být menší než 2,5).
Potíže se střevy a infekcemi dlouhé roky, několik potratů. 
Po držení bezlepkové diety (jsem vedena jako celiak) po několika měsících všechny ukazatele v normě - test v roce 2008 i 2009.
 
V lednu tohoto roku jsem (po půlroční protiparaz. léčbě), kdy zkouším zařazovat lepek do stravy - občas jím žitný chléb, ovesné vločky, občas i nějaké pšeničné pečivo - jsem opět absolvovala testy na imunologii včetně těch na celiakii - a měla jsem všechny ukazatele včetně transglutaminázy v normě (navzdory tomu, že bezlep.dietu již zcela nedodržuji).
 
Děkuji,
 
T. L.  


Komentář HB:                                                                                                                                                                                                                                 Za intoleranci lepku mohou prvoci z pitné vody, především Giardia intestinalis, někdy provázena Helicobacterem. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Zpět