Očista jater

04.08.2015 09:17

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organizmu. Jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater, mají dopad na celkové zdraví. Játra mají i trávící funkce.

Produkují okolo 1-1,5 litru žluči za den. Žluč je složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se žluč příliš zahustí, vznikají

blátivé zátky až kaménky různého složení. Tyto nánosy zabraňují nejen kvalitnímu trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř se mohou skrývat různé mikroorganismy, jako viry hepatitid, helicobacter, salmonelly, streptokoky, stafylokoky a paraziti-nejčastěji prvoci, motolice, echinokok.  Nánosy také zabraňují správnému metabolismu cholesterolu. Jaterní žlučovody tedy musíme čistit. Před jaterní očistou se doporučuje absolvovat očistu hydrokolonem nebo klystýry.

Po jaterní očistě uvidíte, jak se tělo zbavuje mazlavé cholesterolové hmoty,  různých kaménků, krystalků  a střevních koprolitů.  Napoprvé se většinou vypláchnou jen kamínky ve žlučovodech, a ze žlučníku se do žlučovodů posunou další. Teprve průměrně až pátá nebo šestá kúra bývá odměněna prázdnou mísou.

 

Potřebujeme:

Epsomovu sůl -síran hořečnatý, 4 polévkové lžíce,  

2 dcl olivového oleje

Šťávu ze dvou až tří velkých růžových grapefruitů

Plastikové brčko

 

Sobota :

Do 14 hodin pijte jen jablečnou šťávu, jakékoliv množství, alespoň však litr. Mezi 14 a 18 hodinou pijte jen čistou vodu, jen tolik, abyste zahnali žízeň.

Připravte si roztok soli- 4 lžíce rozmíchejte v 6 dcl vody. Roztok budeme popíjet na čtyřikrát, jedna dávka je tedy 1,5 dcl.

Roztok uložte do lednice.

V 18 hodin vypijte první dávku hořké soli. Můžete zapít čistou vodou, můžete přidat vitamín C pro chuť. Namažte konečník vazelínou. Hořká sůl nepoleptá kůži kolem konečníku.

Do 20 hodin nic nejezte, ani nepijte,

ve 20 hodin vypijte další skleničku hořké soli.

21.45 Smíchejte 2dcl olivového oleje a 2-3 dcl grapefruitové šťávy. Připravte si do postele termoláhev s horkou vodou, nebo elektrickou dečku a zapněte ji. 22.00 Vypijte nápoj z olivového oleje a grapefruitové šťávy. Můžete vypít i každé zvlášť. Vypijte to co nejrychleji. Konečník opět namažte vazelínou.  Ihned si jděte lehnout, ležte na zádech na dečce, nejméně 20 minut zůstaňte v klidu. Možná že ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují žlučovody.

 

Neděle:

7.00 třetí dávka hořké soli

9.00 čtvrtá a poslední dávka hořké soli.

Můžete ležet nebo popocházet. Zopakujte mazání konečníku vazelínou. Dbejte zvýšené osobní hygieny. To, co od rána v neděli uvidíte v míse, je výsledek Vaší sobotní práce. V míse plavou zelené, hnědé, žlutozelené, nebo žlutohnědé kaménky. Kaménky nebo cholesterolové lístečky a drť plavou na povrchu, protože obsahují tuk.

11.00 můžete vypít ovocnou šťávu

11.30 můžete sníst lehké jídlo

 

První kúra může na několik dní pomoci, ale zbylé kaménky se budou posouvat dopředu a vaše symptomy se mohou vrátit.

Jaterní kúru zopakujte po 3-6 šesti týdnech. Nepouštějte se do jaterní očisty v době nemoci. Po jaterní kúře se druhý den většina lidí cítí skvěle.   

Zpět

Fotogalerie: Očista jater

/album/fotogalerie-ocista-jater/img-20161020-wa0007-jpg/