Třicetiletý vrozený atopický ekzém

01.03.2016 17:23

Atopickým ekzémem jsem trpěla již od 6tého měsíce narození. Rodiče pro mne dělali maximum, aby mi od něj ulehčili. K tomu, stejně jako já, doufali, že zmizí navždycky. V předškolním a školním věku mě trápil nejvíce. V 15 letech mi zcela vymizel a v 25 letech se znovu objevil s velice tvrdým nástupem. Měla jsem jím pokryto celé tělo, včetně obličeje. Léčba ekzému zasáhne celou rodinu. Rodiče trýzní pohled na dítě, jak ho ekzém svědí a je na tolika místech viditelný. Hodně lidí si neumí představit, jak dalece vám ekzém může ovlivnit život. Přestala jsem sportovat, změnila šatník, uzavřela se před společností. Kůže bolela, pnula se. Často jsem byla rozškrábaná do krve. Každé ráno jsem si luxovala postel od strupů a ráno se budila a měla polštář mokrý od tkáňového moku. V noci mi ekzém nedal spát, protože kůže silně svědila, cítila jsem i tiky a škuby v těle. A když mě ekzém unavil natolik, že jsem jednoho dne nemohla vstát ráno do práce, skončila jsem na neschopence.

Pro léčbu jsem toho udělala hodně. Nespočetněkrát návštěva kožaře. V jedné z nejhorších fází ekzému-hospitalizace v nemocnici na kožním oddělení, návštěva alergologie a imunologie, homeopatie, moře, psycholog…

Celé 2 roky jsem se mazala kortikoidy a užívala antihistaminika. Kůže si ale na přísun mastičky s kortikoidy zvykne, a jakmile je vysadíte, žádá si další dávku. Hormonální mastičky neřeší příčinu onemocnění, pouze jeho vnější projev zatlačují dovnitř do těla. Navíc ztenčují kůži a zeslabují imunitu. Doktoři vám neustále říkají, že se s ekzémem musíte naučit žít, příčina že je neznámá a tedy neřešitelná.

Nikdy jsem tomu nevěřila. Všechno má přece svou příčinu. Byla jsem zoufalá a říkala si, co mám ještě snést. Rukou štěstí jsem se dostala ke kontaktu na detoxikační terapeutku, specializující se na  detoxikaci: očistu těla, orgánů i ostatních tkání od všech toxických zátěží. Diagnostickým přístrojem Salvia mi byly změřeny veškeré toxické zátěže v těle.

Od terapeutky jsem odcházela s naměřenými parazity, těžkými kovy, špatnou funkcí metabolismu, poruchou CNS, poruchou funkcí některých orgánů (játra, plíce, ledviny). Zde bych ráda zdůraznila, že jsem při hospitalizaci v nemocnici podstoupila komplexní vyšetření, odběry krve, a nic mi nenašli. Dále terapeutka zjistila psychický blok v podvědomí, že mám ekzém. Z parazitů, které mi zjistila, se jednalo o vlasovce mízního - podkožního, hádě střevní, škrkavku dětskou, plasmodia, améby a krevní prvoky - Babesie. Odcházela jsem s pláčem a přitom jsem měla vztek na farmaceuticko-medicínský průmysl, kam až je schopný nechat zajít nemoc člověka svou nevědomostí či ignorováním faktů. Byla mi nastavena cílená řízená léčba. Přírodní preparáty - bylinné kapičky Joalis + odčervovací kúra. K tomu jsem vnitřně užívala roztok MMS, který fungoval jako podpůrný lék a velice mi urychlil léčbu ekzému. Vyplavuje z těla patogeny a ničí bakterie, viry a plísně. Koupel v něm mi dělala dobře na kůži, ulevovala mi od svědění. Pokožka byla vláčnější, ne tak suchá jako po koupeli v běžné chlorované vodě. S mou terapeutkou jsme postupně řešily a ničily všechny zátěže v těle. Ekzém se tak začal stahovat ze všech ploch po těle do ohybů kůže a následně vymizel úplně.

Za 3 měsíce od začátku detoxikační léčby jsem byla bez zimnice. Bez některých parazitů (škrkavka a améby). Horkost v kůži ustupovala, hluboké boláky postupně mizely. Dokázala jsem snižovat počet užívaných antihistaminik. Kůže se rychleji regenerovala. Psychika byla lepší. Tiky v těle slábly. 

Za 4 měsíce - hřbety rukou se hojily. Ekzém se z velkých ploch začal stahovat do ohybů kůže.

Za 5 měsíců bez háďat střevních, která měla na stav kůže opravdu veliký vliv. Kůže na obličeji sílila a neměla jsem červené fleky. Silnější psychika, radost z hojení kůže a manuální síla. 

Za 11 měsíců zcela bez vlasovců. Ukončení neschopenky. Obličej krásně hladký, jen pár flíčků

Za 12 měsíců bez ostatní toxické zátěže. Mizí drobné jizvičky po boláčcích. 

Následovalo již jen dolaďování psychické vyrovnanosti, hormonální dysbalance, silnějšího pocení. Kůže se i po odstranění toxických zátěží a vyléčení ekzému ještě dlouho revitalizuje. Prodělaným dlouhodobým poškozením je citlivá. Dejte jí čas. Může reagovat na různé materiály a podněty.

Ještě bych ráda jeden odstavec věnovala PSYCHICE. Tady je nesmírně důležité, aby okolí, pro člověka postiženého ekzémem, udělalo co nejklidnější a nejpříjemnější prostředí, ve kterém se léčí. Psychika má na stav ekzému skutečně obrovský vliv. Jakýkoliv stres se na kůži pohledově odrazí. Stres může vyvolat i svědění a především zeslabuje imunitu a tu nemocný v době léčení potřebuje ze všeho nejvíce. Imunita přestane i právě velkou stresovou zátěží fungovat, tak jak normálně má. Tudíž se neubrání od vnějších škodlivých zátěží a nedokáže se jich ani postupně zbavovat. Ať to jsou paraziti nebo jiné zátěže.

Tímto článkem si přeji zmotivovat všechny podobně postižené ke skutečně možné léčbě atopického ekzému. Je to, jako když se znovu narodíte. Kůže je náš největší orgán, a chrání nás od všech vnějších vlivů. Její funkčnost či nefunkčnost proto velmi výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života. Můžu konečně sportovat, plavat, tančit, chodit do práce, posedět s přáteli ve společnosti, hezky se oblékat…znovu žít.  Děkuju nesmírně všem, kteří mi na téhle cestě pomáhali. Jsem ráda, že mohu pomoci zase já jiným nemocným. pomoci. Snad to jim dá naději, protože ten ekzém je vážně zoufalství.

 

Veronika Veselá

Užité léky a pocity během jejich užívání :

Odčervení, antiparazitika :

1. Albendazol-na škrkavku dětskou a hádě střevní

Z počátku zhoršení, začervenání kůže, silnější svědění. Případná malátnost, nevolnost. Potom následné ustálení. Kůže bělala, mizely velké červené fleky.

2. Hetrazan a Iverfast-protivlasovcová kúra na vlasovce mízního-podkožního, jím jsem byla zasažená nejvíce, měla jsem ho rozsetého po celém těle Z počátku velmi silná reakce. Kůže hodně svědila. Vylučovala více tkáňového moku, byla červená a bolela. Postupné lepšení, i když pomalého, ale znatelného rázu. Ekzém se z ploch stahoval do ohybů kůže.

3Chloroquine -  na Plasmodia  Na kůži bez reakce, pouze silnější pocení, takže i větší svědění. Ale mžitky před očima, únava, motání hlavy.  Za 3 týdny vyhubení plasmodií.

4.  MMS – Během 1.-3. týdne užívání MMS jsem se cítila unavená jako nikdy předtím. Téměř 4 dny v kuse jsem ležela. Ze začátku se mi ekzém opravdu hodně zhoršil. Jak se tělo začne čistit, vylučuje všechno na povrch. Ustálení. Následně jsem pocítila úlevu od svědění, hlavně během koupání i určitou dobu po koupání.

5.  Chodila jsem i na plazmový generátor, 5 návštěv po 20 minutách. Reakce kůže- mírné zhoršení a zčervenání

Informatika – preparáty Joalis                                                             

Para-para,  Liverdren,  Cordren,  Lymfatex, Antivex, Metabol Spirobor , Regular, Streson, Nodegen, Toxigen, Mindren, Vegeton, Respidren, Cortex 

Při aktivním, živém ekzému byla z počátku velice silná reakce na tyto preparáty. Jakmile ale začnete postupně odbourávat zátěže v těle a ekzém ustupuje, už není tak pohledově viditelný, jste téměř bez reakce. Během užívání těchto bylinných preparátů je ale znatelná únava a mohou se vám zdát i divoké sny. Chci upozornit na to, že léčba je u každého individuální. Záleží na okolnostech a míře zasažení danou nemocí. Nejde totiž jen o léčbu ekzému, ale i ostatních souběžných nemocí a zátěží. V.V.

 

 

Zpět