V USA byl poprvé zvolen prezidentem člověk, který otevřeně mluví o problémech v očkovací politice

14.11.2016 09:43

V USA byl zvolen prezidentem člověk, který otevřeně mluví o problémech v očkovací politice. USA jako celek patří k velmi restriktivní zemi ve vztahu k očkování. Každý z federálních států má pro očkování vlastní pravidla, v některých státech je povinné očkování dokonce proti 16-ti nemocem. (Ve většině zemí západní Evropy očkování povinné není – UK, Německo, Holandsko, Skandinávie... Ve Francii je povinné proti 3 nemocem, v ČR a v některých dalších postkomunistických zemích je povinné očkování proti 9 a více nemocem).

 

Zřejmě právě pro to, že je v USA tak rozbujelé povinné očkování, probíhá velmi výrazná společenská diskuse o rizicích očkování. Například velmi sledovaná kampaň "Hear this well: Vaccines do cause autism!" na youtube.com, ve které rodiče sami promlouvají na kameru a sdílejí vlastní zkušenosti s tím, jak se z jejich zdravých dětí po očkování stali autisté. Propagátoři očkování sice opakovaně šíří informce o tom, jak vědecké studie vyvracejí spojitost mezi autismem a očkováním, avšak v nedávné době vyšlo na povrch, že zásadní studie vyvracející spojitost mezi autismem a očkováním od CDC vycházela z falšovaných dat. Byl o tom natočen dokumentární film VAXXED, který se k očkování staví velmi kriticky a stal se známým po celém světě (Česká televize natočila na toto téma dokument z cyklu Nedej se plus - Utajená data).

Ať už je politika Donalda J. Trumpa jakákoliv, k otázce očkování se postavil jako člověk, který věří tomu, co vidí na vlastní oči a s čím má osobní zkušenosti. Viděl, co se stalo ze zdravých dětí následkem očkování.

Jeho postoj je pak logický a velmi rozumný. Pokud z vlastní zkušenosti vidíte, že je něco jinak, než se vám snaží tvrdit očkovací lobby, pak se budete logicky ptát a zkoumat, jak to vlastně je. Donald J. Trump není proti plošnému očkování jako takovému. Je pro očkování proti méné nemocem současně, pro rozkládané a pozvolnější očkování a pro další úpravy. Je tak možné, že v USA nastartuje celkovou revizi a ozdravení očkovací politiky. Zvyšování restrikcí v USA z poslední doby také samozřejmě velmi zajímalo i české propagátory povinného očkování, zvláště pak hradecké vakcinology. Doufáme, že si nyní vezmou inspiraci i z nového amerického prezidenta:

 

Nejsem proti očkování dětí, jsem proti očkování proti mnoha nemocem v jedné obrovské dávce. Rozložme očkování do většího časového úseku a výskyt autismu klesne!

 

Zdravé malé dítě jde k lékaři, je napumpováno obrovskou  dávkou vakcín, není mu dobře a přijde změna  - autismus. Takových případů je!

 

Už mi děkovalo mnoho lidí, kteří mají děti s autismem – je to úžasná odezva. Oni to vědí mnohem lépe než zfalšované výzkumy!

Přejeme tak Donaldu J. Trumpovi, ať se mu v jeho novém úřadu daří prosazovat rozumnou očkovací politiku v Americe a stane se tak inspirací i pro další země celého světa, nejen Českou republiku. Může se tak stát americkým prezidentem, který se významně zasadí o zlepšení zdraví dětské populace na celém světě.

Zpět